LAZUREX S 1023

Lazurovací lak syntetický slabovrstvý S 1023 je napouštěcí a lazurovací lak s přídavkem speciálních aditiv s obsahem přírodního oleje a vosků určený pro venkovní i vnitřní nátěry dřeva, např. oken, dveří, dřevěných štítů, trámů, obložení, plotů apod. Obsahuje kvalitní UV filtr a zvyšuje ochranu dřeva proti napadení houbou, mechy a plísní. Natřené dřevo výborně odolává působení povětrnostních vlivů. Barevné odstíny se vyznačují vysokou světlostálostí a odolností proti UV záření. Lazurovací lak S 1023 zachovává viditelnou strukturu dřeva a zvyšuje ochranu dřeva proti vodě.

Použití: Před aplikací povrch dřeva pečlivě očistěte od zbytků nečistot, pryskyřice a kůry. Naneste první nátěr, který slouží jako impregnační a má za úkol sjednotit nasákavost dřeva a zajistit dobrou brousitelnost. Lazurovací lak případně nařeďte 10 % ředidla S 6006. Po 24 hodinách od nanesení prvního nátěru dřevo jemně zbruste, poté naneste druhou a třetí vrstvu s cca dvou hodinovou přestávkou mezi nátěry. Aby dřevo napuštěné lazurovacím lakem mělo dokonalý vzhled, je nutné jednotlivé vrstvy laku důkladně roztírat a nanášet v souvislé vrstvě po směru dřevěných vláken.

Aplikace: štětcem, válečkem, stříkáním

Ředidlo: S 6006

Vydatnost: 14 - 18 m²/l dle typu a savosti dřeva a způsobu aplikace

Schnutí při 20° C: 4 hod. nelepivost, přelakovatelnost: první nátěr po 24 hod., další vrstvy s přestávkou cca 2 - 5 hod.

Odstíny: 15 odstínů dřeva

Balení: 0,6 l, 2,5 l, 10 l